Moda lat 20 – inspiracje stylizacyjne z lat dwudziestych

Moda lat 20 – inspiracje stylizacyjne z lat dwudziestych

Wielu mówi, że moda lat 20. była przełomowa i niepowtarzalna. Lat dwudziestych nie można teraz już poznawać bez pochylenia się nad stylem tamtych czasów. Ten niepowtarzalny okres wpłynął na wygląd, akcesoria i styl życia wielu osób. W tym artykule przedstawimy inspiracje stylizacyjne z lat dwudziestych, które można wykorzystać dzisiaj.

Główne cechy mody lat 20.

Moda lat 20. nosiła znamiona buntu wobec tradycji. Była symbolem wyzwolenia i kobiecej niezależności. Do najważniejszych cech tego stylu należy zaliczyć krótkie sukienki, które odsłaniały kolana, oraz fryzury bob, które stały się bardzo popularne. Styl lat 20. charakteryzował się również geometrycznymi wzorami, frędzlami, a także koronkowymi wykończeniami.

Garderoba lat dwudziestych.

W czasach lat 20. kobieta z dumą eksponowała swoje ciało. Krótkie sukienki i spódnice zdobiły największe fantastyczne przyjęcia i imprezy. Kobiety na co dzień nosiły sukienki z płaszczeniem, które były długie lub pod kolana. Na dzisiejsze standardy, takie sukienki mogą być klasyczne, ale nadal zachwycające. Kolejnym must-have w tamtych czasach były piękne futra, które dodawały elegancji i szyku.

Dodatki z lat 20.

Style lat 20. były pełne niepowtarzalnych dodatków. Do najpopularniejszych należały kapelusze, które były ozdobione piórami, perłami i dekoracjami w stylu art deco. Innym nieodłącznym elementem były długie rękawiczki, które zakładano nawet do łokcia. Buty na wysokim obcasie zdobiły każdą stylizację, a biżuteria była charakterystyczna dla art déco, ze swoimi ostro zarysowanymi kształtami, diamentami i perłami.

Włosy i makijaż w stylu lat 20.

Fryzura bob była kultowa w latach 20. i nadal jest modne. Można ją odświeżyć i nadać nowe życie w dzisiejszych czasach. Włosy były krótkie, proste, a także ozdobione opaskami, nakładkami i różnego rodzaju smyczkami. Co do makijażu, charakterystycznym elementem tamtych czasów były ciemne usta i łuki oczu.

Moda lat 20. na ulicach dzisiaj.

Dzisiejsza moda niezaprzeczalnie czerpie z inspiracji lat 20. Wiele marek modowych wprowadza do swoich kolekcji elementy charakterystyczne dla tamtego okresu, takie jak sukienki o długości midi, kapelusze z piórami czy frędzlami. Co więcej, moda retro jest obecnie bardzo popularna i nie brakuje stylowych butików oferujących ubrania i dodatki w stylu lat 20.

Podsumowanie

Moda lat 20. była wyjątkowa i niezapomniana. Jej wpływ nie ginie i jest nadal obecny w dzisiejszej modzie. Stylizacje inspirowane latami dwudziestymi nadal zachwycają i są doskonałym wyborem na różnego rodzaju okazje. Krótkie sukienki, akcesoria ozdobione piórami i frędzlami oraz charakterystyczny makijaż – to wszystko sprawia, że moda z lat 20. jest inspirująca i wyjątkowa.