Proste rady, jak nie przytyć na wigilii

Stresujesz się już na samą myśl o Wigilii, bo jesteś wręcz przekonany, że znów wrócisz ze świąt z dodatkowymi kilogramami i kolejnymi fałdkami tłuszczu? Ten stres z całą pewnością nie jest twoim sprzymierzeńcem, zwłaszcza że odkryto, iż osoby, które często się denerwują i chodzą spięte, łatwiej też przybierają na wadze. Odpręż się zatem i podejdź do sprawy racjonalnie. Po przeczytaniu tego tekstu bez problemu sam odpowiesz sobie na pytanie, jak nie przytyć w święta.

Po pierwsze – nigdy nie zapominaj o wodzie. Staraj się liczyć jej wypite szklanki. Uważaj natomiast na gazowane napoje, soki czy nawet kompoty. Kompot co prawda jest produktem naturalnym i często w pewnym stopniu zdrowym, ale jest tak tylko wtedy, gdy ograniczasz się wyłącznie do jego jednej szklanki. Ogólnie rzecz biorąc wigilijne potrawy popijaj zwykłą wodą. Na sam koniec dnia, gdy już uczta się zakończy, wypij też siemię lniane, które ułatwia trawienie poprzez wspomaganie pracy jelit. Zaparzony len pomoże ci pozbyć się bólu brzucha i wzdęć. Dzięki niemu twój organizm szybciej poradzi sobie z przyswojonym przez ciebie jedzeniem.

Czasami nawet te fit święta Bożego Narodzenia potrafią być zgubne. Wiesz, że wigilia jest tylko raz w roku, więc zaczynasz sobie po prostu folgować. Jesz coraz więcej i więcej. Nagle czujesz się już totalnie przepełniony i widzisz, że ledwo dopinasz się w swoich spodniach, tak więc uznajesz, że już i tak nie ma sensu się ograniczać. Wpychasz więc jedzenie dosłownie na siłę, zupełnie bez powodu. Zanim sięgniesz po następną dokładkę, zastanów się dwa razy, czy aby na pewno masz na nią ochotę. Nie jedz tylko dlatego, że wszyscy inni to robią. Jeżeli masz dość, wstań na chwilę od stołu i zajmij się czymś innym.

Podczas świątecznych dni nie musisz też tak totalnie rezygnować z ćwiczeń. Treningi nie muszą być przecież długie. A na dziesięciominutowe ćwiczenia zawsze znajdziesz czas. Jak nie przytyć w święta? Najlepiej po prostu intensywnie i często się ruszać. Jeżeli w twojej rodzinie jest sporo małych dzieci, możesz być pewien, że zdołasz przepalić mnóstwo kalorii, gdy zaczniesz się z nimi bawić.