Spirulina do picia

Na pewno każdy wie, że wszystkie warzywa i owoce zawierają w sobie różnego rodzaju witaminy. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby włączać je do swojej codziennej diety. Dzięki nim ludzki organizm funkcjonuje prawidłowo. Jeśli czegoś brakuje to już organizm daje o tym znać. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić zagadnienie typu spirulina do picia. Jeśli są osoby, które nie wiedzą nic na jej temat, to zdecydowanie warto, aby zapoznały się z treścią. Być może znajdą w nim coś co ich zainteresuje.

Spirulina do picia

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto zastanowić się czym w ogóle jest spirulina, gdyż nie każdy zna to pojęcie. Otóż jest to nic innego jak nazwa alg. Dlaczego jest taka ważna? Wszystko przez to, iż zawiera ona naprawdę wiele cennych składników budulcowych oraz odżywczych. Ma zastosowanie zarówno w kosmetyce jak i w medycynie. Dodatkowo wspomagają one walkę z różnymi schorzeniami. Występuje w różnych dietach. Spirulina to zielono- niebieskie algi, które rosną w ciepłych wodach Ameryki Środkowej i Południowej oraz Afryki. Co zawierają algi? Otóż najważniejszymi składnikami odżywczymi są:

  • białko,
  • aminokwasy,
  • kwas gamma-linolenowy GLA,
  • kwas foliowy,
  • kwas linolowy,
  • fikocyjaninę,
  • bioflawonoidy,
  • minerały, w tym: selen, cynk, mangan, żelazo i miedź,
  • witaminy: A, B1, B2, B12, C, D, E, i K.

Warto dodać, iż spirulina to naprawdę bardzo wartościowy superfood. Wszystko dlatego, iż zawiera on także antyoksydanty, witaminy, minerały i inne wartościowe składniki odżywcze.Na pewno każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że ich brak w diecie prowadzić może do negatywnych zmian w funkcjonowaniu organizmu, w tym również układu odpornościowego.

Zadajmy sobie jeszcze pytanie jak stosować te algi? Otóż warto zaznaczyć, iż w można ją kupić w sklepach zielarskich lub aptekach. Występują w postaci, tabletek, kapsułek czy też w proszku.Można znaleźć także płynny wyciąg w ampułkach, który jest tłoczony na zimno ze świeżych alg. To jaka jest dzienna dawka do spożycia tow sumie zależy w dużej mierze od producenta oraz stężenia substancji czynnych.Jeśli chodzi o proszek to zazwyczaj stosuje się go w ilości od pół do jednej łyżeczki dziennie. Warto także dodać, iż zalg w proszku można sporządzać koktajle, smoothie. Można jest takżę dodawać do posiłków.

Jak widać spirulina jest bardzo ważna i obecnie coraz bardziej popularna. Dzięki niej możemy poprawić sobie swoje zdrowie. Organizm będzie zdecydowanie lepiej funkcjonował. Algi można kupić także w sklepach internetowych. Jednak to jaką formę wybierzemy to już jest sprawa indywidualna.