Sok owocowy na poprawę odporności

Owoce warto spożywać nie tylko solo, ale także i pod postacią różnego rodzaju napojów. Nikt nie powinien mieć z tym żadnych problemów, bo przecież soki owocowe są po prostu pyszne, głównie z uwagi na swój wysoki poziom słodkości. Dawniej w domowych piwniczkach zawsze można było znaleźć przynajmniej kilka butelek zdrowotnych syropów z malin, żurawiny bądź porzeczki. Dziś natomiast prawie nikt już ich nie robi. Warto natomiast powrócić do tej jakże polskiej tradycji i na nowo przekonać się i do robienia, i do picia owocowych soków. Te domowe będą znacznie lepszym wyborem od gazowanych słodkich napojów ze sklepu. Sok owocowy bez cukru to naturalny preparat wzmacniający cały organizm. Można pić go solo albo dodawać do wody bądź herbaty. Znakomicie smakuje też w połączeniu z różnymi dodatkami, takimi jak miód, imbir czy nawet listki świeżej mięty.

Zdrowe domowe soki można przygotowywać na dwa sposoby – wyciskając je bezpośrednio przed spożyciem albo przechowując je w specjalnych naczyniach. Zawsze jednak najlepiej tworzyć je z owoców sezonowych. Mogą to być dowolne produkty: truskawki, pomarańcze, jabłka, gruszki czy maliny. Latem i wiosną najlepiej sprawdzą się zdrowe soki z owoców cytrusowych. Pomarańcze, mandarynki, grejpfruty czy cytryny świetnie zaspokajają pragnienie i przy okazji gwarantują ciału delikatne wrażenie orzeźwienia. Warto wyciskać z nich świeże soki, a następnie uzupełniać je kostkami lodu oraz miętą. Do ozdoby szklanki można wykorzystać plasterki świeżej cytryny lub kawałki pomarańczy. Tak pięknie prezentujący się napój idealnie sprawdzi się podczas letniego wypoczynku

Warto jednak latem lub wiosną przygotować także przynajmniej jeden większy sok owocowy bez cukru, który trafi do szczelnie zamykanego naczynia i poczeka sobie na okres jesieni bądź zimy. Do wykonania takiego napoju warto użyć malin bądź porzeczek. Owocowe soki są też oczywiście dostępne w zwykłych sklepach spożywczych, więc tam również można ich szukać. Niektóre z nich mają rewelacyjne składy. Tworzone są bowiem wyłącznie z samych owoców i nie zawierają przy tym żadnych innych dodatków.