Przepis na najlepsze lody z solonym karmelem

Solony karmel to najsmaczniejszy deser. Idealne połączenie słodkiego i słonego smaku sprawia, że mamy ochotę na więcej. Najbardziej niesamowite w tym deserze jest to, że można go jeść o każdej porze dnia, bez względu na to, czy jest to przekąska późno w nocy, czy wczesne śniadanie.

Można go pić z kawą, herbatą, a nawet z mlekiem. Musisz jednak wybrać najlepszy przepis na lody z solonego karmelu.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest dodanie sosu karmelowego do ulubionego przepisu na lody. Można skorzystać z dowolnego przepisu dostępnego w Internecie. Jeśli masz lody domowej roboty, możesz dodać do nich sos. Jeśli jednak używasz lodów kupionych w sklepie, możesz bez problemu dodać do nich sos.

Następnie do karmelu trzeba dodać cukier, sól i wanilię. Możesz dodać tyle cukru, ile chcesz, a jeśli chcesz zrobić słone lody karmelowe, możesz dodać odrobinę brązowego cukru.

Teraz musisz podgrzać karmel do odpowiedniej temperatury. Temperaturę można sprawdzić za pomocą termometru.

Następnie należy wlać śmietankę do mieszanki. Zanim włożysz ją do zamrażarki, pozostaw ją do ostygnięcia na co najmniej 20 minut.

Jeśli używasz lodów kupionych w sklepie, musisz pozostawić je do całkowitego ostygnięcia.

Następnie należy włożyć je do zamrażarki i wyjąć po zamrożeniu.

Lody z solonym karmelem to najlepszy przysmak po ciężkim obiedzie. Można je podawać z ciasteczkami, a na pewno nie będzie się żałować.

Wnioski:

To jest najlepszy przepis na zrobienie solonych lodów karmelowych. Z tym przepisem uzyskasz pyszny smak. Mam nadzieję, że Ci się podobało.