Jakie są zioła na poprawę nastroju?

Ludzie nie od dzisiaj mają różne nastroje. Czasami się śmieją, a za chwilę płaczą to normalne. Wiele osób uważa, że na poprawę nastroju najlepsze są słodycze. Ale czy na pewno? Wiadomo, że w małych ilościach czekolada nie szkodzi, ale po co dodawać kolejne niepotrzebne kalorie? Nie każdy wie, że zioła świetnie nadają się na poprawę nastroju. Jednak pytanie tylko jakie to są. Otóż tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. Tu zostaną opisane różne zioła na poprawę nastroju. Dlatego też naprawdę warto zapoznać się z treścią tekstu. Być może kogoś zainspiruje i skorzysta z tego co jest w nim napisane.

Jakie zioła na poprawę nastroju są najlepsze?

Kiedy warto stosować zioła?  Otóż na pewno w sytuacjach,  gdy już całkowicie brakuje komuś optymizmu, łatwo dopada go chandra i apatia. To właśnie w tym przypadku zdecydowanie warto sięgnąć  po ziołowe wspomagacze. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż nie tylko one poprawią humor, ale także są w stanie dodawać energię.  Warto zatem zapoznać się z listą ziół, które mają zbawienny wpływ  na ludzki układ nerwowy i są w stanie poprawić  samopoczucie. Najpopularniejszymi ziołami są oczywiście:

  • dziurawiec- Na pewno nie każdy słyszał o takiej nazwie. Otóż to zioło, które przez większość ludzi uważany jest za lek uniwersalny. Wszystko dlatego, iż zawiera on różnorodne substancje czynne, które bardzo dobrze  oddziałują na organizm człowieka. To ziele zawiera m.in. związki antranoidowe, glikozydy flawonoidowe, garbniki katechinowe, olejek eteryczny, hiperycynę, kwasy organiczne, cholinę, fitosterole, pektyny, cukry, kwas askorbinowy, witaminę K, sole mineralne.  Jak widać jest tego mnóstwo. Dlatego warto kupić i pić nary z tej rośliny.  Nie tylko poprawią nasze trawienie, działa moczopędnie, ale także przyspiesza gojenie ran. Dziurawiec ma także zastosowanie przeciwdepresyjne. Dzięki serotoninie poprawia się nastrój. Ponadto pozwala człowiekowi się uspokoić i skoncentrować się. Poprawia także nastrój.
  • melisa – Jest to chyba jedna z najpopularniejszych roślin. Nie ma osoby, która nigdy by nie korzystała z niej. Zazwyczaj robione są z niej napary do picia. Stosowana jest od wieków. Należy dodać, iż olejki eteryczne- kariofilenu i cytralu oraz związków tri terpenowych działają odprężająco. Ich działanie na układ nerwowy polega na obniżeniu progu wrażliwości układu ośrodkowego. Poprawia to odporność na stres, zmniejsza napięcie i tym samym poprawia nastrój, pozwala spokojnie przespać noc .
  • lawenda – Roślina ta zawiera różne związki aromatyczne. Występują głównie w olejku lawendowym. Warto dodać, iż wpływają one w bardzo dużym stopniu tonująco na ludzki układ nerwowy.  Chodzi o to, iż sam zapach olejku  jest w stanie uspokoić. Dodatkowo łagodzi skutki stresu emocjonalnego i napięcia nerwowego oraz znacznie ułatwia zasypianie.